Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига - Арсенал записа втора поредна победа в английската Висша лига и победи Хъл Сити с 4:1 като гост в среща от петия кръг.

Алексис Санчес изведе Арсенал напред в 17-ата минута, а в 40-ата чилиецът пропусна дузпа, при която домакините останаха с човек по-малко. Тио Уолкът вкара за 2:0 в 55-ата минута, а между 79-ата и 83-ата двата тима си размениха по един гол. Снодграс вкара за 2:1, а Алексис Санчес направи 3:1. В продължението Гранит Джака оформи крайното 4:1.

"Артилеристите" посрещат българския шампион на 19 октомври, а близо месец преди битката лондончани навлизат във форма и вече са на второ място в класирането с 10 точки и трети пореден мач без загуба. Хъл Сити остава на осмо място със седем точки.