Сток Сити изпусна два гола аванс и завърши 2:2 у дома срещу шампиона от миналия сезон Лестър в среща от 17-ия кръг на английската Висша лига. „Лисиците” играха с човек по-малко на терена от 24-ата минута, когато нападателят им Джейми варди си изкара директен червен картон.

„Грънчарите” контролираха събитията на терена и поведоха с гол на Боян Къркич (39-дузпа), а в добавеното време на първата част Джо Алън (45+3) удвои аванса им.

След почивката „лисиците” върнаха един гол чрез Хосе Уйоа (74) след асистенция на Демарай Грей, а малко преди края Даниел Амартей (88) след пас на Кристиан Фукс изравни за 2:2.

Със спечелената точка Сток Сити е 11-и с 21 точки, а Лестър е 15-и със 17 точки и само на 3 точки пред зоната на изпадащите.