Сток Сити победи у дома Суонзи с 3:1 в последната среща от десетия кръг на английската Висша лига.

Още в първите осем минути паднаха два гола. „Грънчарите“ поведоха с гол на бившия нападател на „лебедите” Уилфред Бони (3), който засече топката след опит за удар на Джо Алън.

Гостите от Уелс изравниха чрез Уейн Раутлидж (8), който се разписа с глава след центриране отдясно на Гилфи Сигурдсон. До края на първата част двата тима имаха възможности отново да поведат, но не се възползваха от тях.

След почивката домакините вкараха два безответни гола и стигнаха до трите точки. Първо в 55-ата минута Моусън си реализира нелеп автогол при опит да изчисти топката, а след това Уилфред Бони (73) сложи точка на спора след нова асистенция на Джо Алън.

С победата си Сток Сити събра 12 точки и се изкачи на 12-о място във временното класиране. Суонзи остава предпоследен с 5 точки.