Сток Сити направи 1:1 като гост на Уест Хям в мач от 11 кръг на Висшата лига и удължи на шест срещи серията си без допусната загуба.

„Чуковете“ откриха резултата в 65-ата минута. Михаил Антонио с глава засече центриране на Димитри Пайе, а топката се удари в халфа Глен Уилън, за да излъже вратаря Лий Гранд и да се спре във вратата.

Вратарят на Уест Хям Адриан можеше да бъде наказан с дузпа заради фаул срещу Джонатан Уолтърс, но реферът не отсъди наказателен удар. След това Уолтърс асистира за изравнителното попадение на Боян Къркич в 75-ата минута.

„Грънчарите“ дори можеше да спечелят мача, но Адриан добре парира опасен удар на Чарли Адам от пряк свободен удар. Така Сток Сити събра 13 точки и заема 11-о място. Уест Хям е 16-и с 11 точки.