Брайтън и Челси поставиха началото на 2020 година с равенство 1:1. Интригуващият мач от 21-ия кръг на Висшата лига завърши без победител, като "сините" от Лондон изпуснаха победата в 84-ата минута, когато Алиреза Джаханбахш ги прониза със страхотно попадение. 26-годишният иранец отбеляза със задна ножица, донасяйки точката на "чайките".

Преди това Челси поведе в резултата чрез Сесар Аспиликуета. Той отбеляза в 10-ата минута - първото попадение в английския футбол за новото десетилетие. В срещата днес Аспиликуета изигра мач №100 като капитан на "сините" от Лондон.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Отборът на Франк Лампард продължава да е четвърти в класирането. Челси има 36 точки, а петият Манчестър Юнайтед е с 31 и мач по-малко (днес от 22:00 часа гостува на Арсенал, който е 12-ти с 24 точки). Брайтън е на 13-ата позиция с 24 точки.