ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ливърпул загуби с 0:1 гостуването си на Борнемут в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига по-малко от седмица след гръмкото 7:0 срещу Манчестър Юнайтед.

Срещата започна с по една добра възможност  за двата тима, но Върджил ван Дайк и Данго Уатара не успяха да се възползват. Гол на Коди Гакпо за Ливърпул бе отменен в 12-ата минута заради засада.

Домакините излязоха напред в резултата в 28-ата минута с попадение на Филип Билинг (1:0).

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

До края на полувремето Ван Дайк пропусна добра възможност за Ливърпул, а домакините имаха претенции за ВАР.

Диого Жота пропиля хубав шанс за гостите минути след почивката, а след малко повече от час мърсисайдци получиха дузпа за игра с ръка на Адам Смит. Мохамед Салах застана зад топката, но ударът му премина встрани.

В продължението на срещата Коди Гакпо можеше да изравни, но шутира над напречната греда.

Ливърпул остава на пета позиция с 42 точки, докато Борнемут е на 16-а с 24.