Саутхемптън и Манчестър Юнайтед направиха безлично 0:0 в отложената си среща от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Двата тима играеха единствено за престиж, но не успяха да зарадват феновете си с нито едно попадение.

Много добър мач за гостите изигра вратарят Ромеро, който направи няколко блестящи спасявания, като първо от тях бе още в 5-ата минута. Тогава домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Ерик Баи игра с ръка на границата на наказателното поле, но Мано Габиадини не успя да преодолее вржентинския страж.

Жозе Моуриньо направи две принудителни смени, тъй като Хуан Мата и Маруан Фелайни получиха травми през втората част и не е ясно дали ще бъдат на разположение на португалския специалист за финала в Лига Европа след седмица срещу Аякс в Стокхолм.

След ремито Юнайтед остава шести с 66 точки, а Саутехмптън е осми с 46 точки.