Нюкасъл и Шефилд Юнайтед записаха победи в 16-ия кръг на английската Висша лига и дръпнаха с 3 точки пред Арсенал във временното класиране.

Нюкасъл обърна у дома Саутхемптън с 2:1. След нулево първо полувреме Дани Ингс (52) даде аванс на „светците“ след пас на Джак Стивънс. Джонджо Шелви (68) след асистенция на Анди Каръл и аржентинецът Федерико Фернандес (87) донесоха трите точки за „свраките“, които са десети в класирането с 22 точки. Саутхемптън е зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 15 точки, отстъпвайки само по голова разлика на намиращия се пред него Астън Вила.

Щефилд Юнайтед пък спечели с 2:1 при визитата си на предпоследния Норич. Домакините поведоха с гол на Александър Тетей (27) след пас на Цимерман, но след почивката „остриетата“ стигнаха до пълен обрат с попадения на Енда Стивънс (49) и Джордж Балдок (52) и са на осмо място с 22 точки. „Канарчетата“ остават 19-и с 11 точки.