Тотнъм се наложи с 3:1 в домакинството си на Лестър от 26-ия кръг на Висшата лига и се доближи до челото. След четвъртата си поредна победа "шпорите" събраха 60 точки и изостават само с две от втория Манчестър Сити. Лидерът Ливърпул е с 65 в актива.

Отборът на Маурисио Почетино игра трети пореден мач на "Уембли" и не допусна грешка, въпреки отсъствието на основни играчи. Хари Кейн и Деле Али пропуснаха срещата заради контузии.

Давинсон Санчес откри резултата през първото полувреме - в 33-ата минута, а Кристиан Ериксен направи 2:0 в 63-ата.

Малко преди гола на датчанина Джейми Варди пропусна дузпа. Звездата на Лестър все пак се реваншира с попадение за 2:1, но Хьон-Мин Сон се разписа в края, за да подсигури успеха на лондончани.

"Лисиците" са на 12-ото място с 32 точки.