Тотнъм победи гостуващия Уотфорд с 2:0 в последната среща от 36-ия кръг на английската Висша лига и се утвърди на четвъртата позизиция, доближавайки се на само на точка до третия Ливърпул.

Играчите на Маурисио Почетино доминираха през целия мач и поведоха в 16-ата минута, когато Деле Али се разписа, възползвайки се от асистенция на Кристиан Ериксен. Малко след почивката в 48-ата минута голмайсторът Хари Кейн удвои аванса на „шпорите” след центриране на Киърън Трипиър. Постепенно домакините намалиха оборотите, но въпреки това „стършелите” не успяха да стигнат до попадение. В 68-ата минута Ян Вертонген нацели греда, а три минути по-късно гол на Хари Кейн бе отменен заради засада.

След успеха си Тотнъм остава четвърти със 71 точки и само на една зад Ливърпул, който е с мач повече. „Шпорите” са и на пет точки пред петия Челси. Уотфорд заема 13-а позиция с 38 точки и на 6 пред опасната зона.