Тотнъм победи у дома втородивизионния Мидълзбро с 2:1 в преиграване от третия кръг и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Аржентинците Джовани Ло Селсо (2) и Ерик Ламела (15) дадоха сериозна преднина „шпорите“ след само четвърт час игра, а Боро върна едно попадение в края чрез Джордж Савил (83). Лондончани ще гостуват на Саутхемптън в следващия четвърти кръг на 25 януари.

Нюкасъл срази гостуващия третодивизионен Рочдейл с 4:1 в своето преиграване и също продължи в следващия кръг. Еоган О‘Конъл си вкара автогол в 17-ата минута, а малко след това Матю Лонгстаф (20) удвои преднината на „свраките“ след пас  на Ричи. Мигел Алмирон (26) се разписа за 3:0 след подаване на Дарлоу, а след почивката Жоелинтон (82) довърши съперника след асистенция на Алан. Майкъл Уилямс (86) реализира почетен гол за гостите. На 1/16-финалите Нюкасъл ще приеме друг третодивизионен тим – Оксфорд, а мачът е на 25 януари също като този на Тотнъм от 17:00 часа българско време.