Тотнъм победи градския съперник Уест Хям с 2:1 на 1/4-финалите за Купата на Лигата в Англия и продължи напред в турнира. Стивън Бергвайн (29) изведе „шпорите“ напред в резултата след асистенция на Пиер-Емил Хьойберг, но бързо Джаред Боуен (32) изравни след пас на Никола Влашич. Радостта на „чуковете“ обаче бе кратка, тъй като Лукас Моура (34) се разписа за 2:1. След почивката нямаше други попадения и Тотнъм се класира за 1/2-финалите на надпреварата.

Към следващата фаза продължи и Челси след победа с 2:0 при визитата на Брентфорд. Тя обаче не дойде никак лесно, тъй като едва в 80-ата минута гостите поведоха благодарение на автогола на Понтус Янсон. Малко след това „сините“ получиха и 11-метров наказателен удар, а Жоржиньо (85-дузпа) не сгреши от бялата точка и оформи крайния резултат.