Тотнъм изтърва трите точки и завърши 1:1 при визитата си на Евертън в Ливърпул мача им от 11-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част нито „карамелите“, нито „шпорите“ успяха да реализират някое от положенията си на „Гудисън Парк“.

След почивката гостите от Лондон имаха по-голям късмет и стигнаха до успеха с попадението на Деле Али (63), който се възползва от асистенция на Хьон Мин Сон, който в 79-ата минута бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Андре Гомеш, получил ужасяваща травма.

Домакините се възползваха от числения си превес и дълбоко в добавеното време Ченк Тосун (90+7) изравни след пас на Люка Дин.

Така Тотнъм събра 15 точки и се изкачи на осмата позиция във временното класиране. Евертън е на незавидното 17-о място с 10 точки.

По-рано през деня Лестър победи с 2:0 при гостуването си на Кристъл Палас и записа четвърта поредна победа във всички турнири. Чаглар Сьоюнчю (57) и Джейми Варди (88) реализираха головете за „лисиците“, които вече са трети с 23 точки. „Орлите“ са десети с 15 точки.