Тотнъм победи гостуващия Уотфорд с 4:2 след изпълнение на дузпи и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Лигата. В редовното време резултатът бе 2:2 и се пристъпи директно към изпълнението на наказателните удари, както го изисква регламента.

През първата част нямаше голове, а веднага след почивката Съцес (46) даде преднина на гостите. Деле Али (82-дузпа) изравни едва в края, а Ерик Ламела (86) направи обрата пълен след пас на Дембеле. Драмата бе пълна, след като Етиен Капу (89) вкара втори гол за „стършелите“ и прати мача на дузпи.

При изпълненията от бялата точка „шпорите“ не сгрешиха, а Капу и Димингос Киа пропуснаха от гостите. Така Тотнъм елиминира Уотфорд в третия кръг на турнира и продължи напред.