Тотнъм спечели с 1:0 при визитата си на градския съперник Кристъл Палас в среща от 28-ия кръг на английската Висша лига и запазва шансовете си в битката за титлата, продължавайки да изостава само на 4 точки от лидера Челси. „Орлите” бяха победили преди това последователно Челси, Арсенал и Ливърпул, но сега бяха излъгани от „шпорите”, които записаха осма поредна победа.

През първата част попадения не бяха реализирани, въпреки че и двата тима имаха своите шансове за гол. Тоби Алдервейрелд, Деле Али и Хари Кейн пропуснаха от изгодни позиции за гостите, а най-активен от „орлите” бе голмайсторът им Кристиан Бентеке, който също не успя да се разпише.

След почивката Деле Али и Хари Кейн имаха чисти възможности за гол, вратарят на домакините Уейн Хенеси бе непоколебим. Така дойде мигът на Кристиан Ериксен (79), който получи топката от Хари Кейн и от около 30 метра не остави шансове за Хенеси, вкарвайки победния гол за „шпорите”.

До края на мача "орлите" опитаха всичко по силите си да изравнят, но натискът им бе хаотичен и не даде резултат.

След успеха си Тотнъм е втори със 74 точки. Кристъл Палас заема 12-а позиция с 38 точки и е на 7 пред опасната зона.