Тотнъм възстанови изоставането си от две точки от лидера в класирането Лестър, след като в мач от 27 кръг на Висшата лига обърна Суонзи за домакинския успех с 2:1.

Алберто Палоски даде аванс на „лебедите“ в 19-ата минута, когато топката попадна в краката му след удар на Анхел Ранхел, рикоширал в Джак Корк.

Стражът на гостите Лукаш Фабиански направи няколко добри спасявания, но капитулира в 70-ата минута, когато Насер Шадли отклони във вратата му удар на Кайл Уокър.

Дани Роуз вкара победния гол за „шпорите“ 13 минути преди края. Той беше точен с удар от границата на наказателното поле, след като защитата на Суонзи не успя да избие добре центриране от корнер.

С този успех Тотнъм събра 54 точки и продължава преследването на „лисиците“. Лестър има две точки аванс пред тима на Маурисио Почетино. Арсенал е трети 51, след като загуби гостуването си на Манчестър Юнайтед, който излезе пети. Суонзи е 16-и с 27 точки, само на три пред зоната на изпадащите.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!