Тотнъм записа трета поредна победа във Висшата лига. "Шпорите" се наложиха с 2:1 като домакин над Саутхемптън в двубоя от 28-ия кръг на шампионата и не позволиха на Челси да увеличи преднината си на върха в класирането. "Сините", които вчера надделяха с 2:1 над Сток Сити, са лидери с 69 точки, следвани от момчетата на Маурисио Почетино с 59. Саутхемптън пък е 10-и с 33.

Домакините излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, когато точен бе Ериксен. Датчанинът получи пас от Дембеле, напредна и с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на "светците". в 33-ата минута младата звезда на Тотнъм Деле Али удвои от дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него.

Малко след подновяването на играта Уърд-Проус намали, оползотворявайки пас на Бертран. До края на мача зрителите не видяха повече попадения лондончани се поздравиха с трите точки.