Тотнъм победи трудно на своя стадион Бърнли с 2:1 в двубой от 17 кръг на английската Висша лига. "Шпорите" изоставаха в резултата, но успяха да стигнат до трите точки с попадения на Деле Али и Дани Роуз. За гостите се разписа Ашли Барнс.

Бърнли поведе в резултата в 21-ата минута, когато рикоширала топка попадна в Барнс, а той от близка дистанция я прати във вратата на Тотнъм.

От тук до края на двубоя атаките бяха главно към вратата на гостите. Изравнителното попадение дойде бързо. В 27-ата минута Кайл Уолкър намери със страхотен пас Али, който не пропусна да накаже Хийтън за 1:1.

Футболистите на Маурисио Почетино опитаха всичко, но не успяха да вкарат гол до 71-ата минута. тогава защитата на Бърнли се пропука фатално. Дани Роуз получи топката в наказателното поле и мигновено я прати в левия ъгъл за крайното 2:1.

Тотнъм вече има актив от 33 точки и е само на една зад четвъртия Арсенал. Бърнли пък се намира на 16-а позиция със 17 точки.