Лийдс спечели с 3:1 домакинството на Тотнъм от 35-ия кръг на Висшата лига. След загубата намаляха шансовете на "шпорите" да се класират в топ 4 и да се преборят за място в Шампионска лига. За Тотнъм това е първо поражение в първенството при новия мениджър Райън Мейсън. Тимът от Лондон в момента е с 56 точки - на 5 точки от четвъртото място, но и с мач повече от Челси и Уест Хям, и два повече от Ливърпул. Лийдс пък е на деветата позиция с 50 точки.

Точни за успеха на домакините бяха Стюарт Далас в 13-ата минута, Патрик Бамфорд в 42-ата и Родриго в 84-ата, а Юго Лорис направи няколко отлични спасявания и попречи на Лийдс да запише още по-изразителна победа. Хюн-Мин Сон в 25-ата минута отбеляза единственото попадение за Тотнъм в мача.

Хари Кейн определено нямаше късмет днес, след като два негови гола бяха отменени, а един път и гредата му попречи да се разпише.