Тотнъм спечели убедително със 7:0 при визитата си на четвъртодивизионния Транмиър и първи преодоля третия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.

Мениджърът на гостите Маурисио Почетино направи осем промени за гостуването в сравнение с шампионатния мач срещу Кардиф. Само Деле Али, Хьон Мин Сон и Давинсон Санчес запазиха титулярните си места.

Домакините от Лига 2 успяха да задържат нулевото равенство на "Прентън Парк" почти до края на първата част, но малко преди нея Серж Орие (40) изведе „шпорите“ напред в резултата.

Скоро след почивката Фернандо Йоренте (48) и Серж Орие (55) се разписаха след асистенции на Хьон Мин Сон (57), който направи резултат 0:4 след пас на Оливер Скип.

Последваха нови две попадение на Йоренте (71, 72) за по-малко от 120 секунди след пасове на Скип и Лукас Моура. Така испанецът оформи своя хеттрик, а след него и влезлият като резерва Хари Кейн (82) вкара за крайното 0:7 след подаване на Деле Али.

Останалите срещи от 1/32-финалите в надпреварата са в следващите три дни.