Тотнъм се завърна към победите в Англия след четири неуспешни опита и спечели с 3:0 у дома срещу бившия тим на българина Йоско Теменужков - Лийдс.

Хари Кейн откри резултата за "шпорите" от дузпа в 29-ата минута, а в края на полувремето асистира на Хьон-Мин Сон за 2:0 - номер 100 за него с екипа на Тотнъм. Кореецът се превърна в асистент на третото попадение за лондончани, дело на Тоби Алдервейрелд в 50-ата минута.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Стивън Бергвайн можеше да направи резултата още по-изразителен след час игра, но вратарят на Лийдс се справи блестящо.

Гостите пък се отчетоха с няколко опасни, но неточни удара, както и с претенции за дузпа в 10-ата минута за игра с ръка на бранител на Тотнъм в наказателното поле на тима му.

Тотнъм вече е трети в класирането на 4 точки зад лидерите Ливърпул и Манчестър Юнайтед, докато Лийдс е 11-и на 10 точки от върха и на 12 от изпадащите.