Третодивизионният Джилингам затрудни максимално представителя на Висшата лига Уест Хям, но въпреки това загуби с 0:2 при домакинството си във ФА Къп.

Домакините изиграха страхотно първо полувреме и по нищо не отстъпваха на своя именит съперник. Все пак Джилингам не успя да вкара някое от създадените си положения и до почивката попадение не падна.

През втората част "чуковете" излязоха тотално преобразени и още с първия съдийски сигнал показаха на съперника, че не са дошли за нищо по-различно от победата.

В крайна сметка след редица пропуски на Себастиан Алер, Уест Хям стигна до гол. Автор на попадението бе ветеранът Пабло Сабалета, който се разписа след разбъркване в 74-ата минута.

До края на срещата лондончани не спряха да търсят нов гол и той падна дълбоко в добавеното време, а негов автор бе Пабло Форналс (90+4').

Така Уест Хям се класира за четвъртия кръг на ФА Къп.