Манчестър Сити постигна ценна победа в битката за топ 3 във Висшата лига. "Гражданите" спечелиха с 2:1 домакинството си на Лестър от 37-ия кръг на шампионата и излязоха на 3-ото място във временното класиране. Тимът на Хосеп Гуардиола има актив от 72 точки, докато четвъртият Ливърпул е със 70.

Двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултат в 29-ата минута. Сане пусна пас към Давид Силва, който без подготовка прати топката във вратата на Шмайхел. Седем минути по-късно Габриел Жезус удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Сане.

Три минути преди края на първата част Лестър върна интригата в мача. Олбрайтън центрира отляво и Оказаки от въздуха намали.

В 77-ата минута "лисиците" получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Рияд Марез, който я прати във вратата на Кабайеро. Попадението обаче бе отменено, тъй като алжирецът докосна два пъти коженото кълбо.

В крайна сметка до края на мача не паднаха повече попадения и Манчестър Сити се поздрави с трите точки. Във временното класиране Лестър е 9-и с 43 точки.