УЕФА глоби английския шампион Арсенал с 35 000 евро, а причината е блокиране на стълбищата на стадион „Емирейтс“ по време на мачове от Шампионската лига, както и използване на лазерни фенерчета срещу противникови играчи.

20 000 евро от глобата е за блокираните стълбища и зони за евакуация, което според правилата на централата застрашава безопасността на зрителите на стадиона. 15 000 евро е наказанието за използването на лазерните атрибути.