Уест Бромич срази у дома Уест Хям с 4:2 в среща от петия кръг на английската Висша лига.

Насер Шадли (8-дузпа) даде преднина на „дроздовете”. Още преди почивката пък авансът на домакините стана класически с голове на Саломон Рондон (37) и Джеймс Макклийн (44), възползвали се от асистенции на Шадли.

След почивката Насер Шадли (56) вкара втория си гол и на практика предреши изхода от мача. Михаил Антонио (61) намали на 4:1 след пас на Дмитрий Пайе, а Мануел Ланцини (65-дузпа) вдъхна още надежди на „чуковете”, които обаче до края на мача не съумяха да реализират още попадения.

Така Уест Хям записа втора поредна загуба с 2:4 след домакинската от Уотфорд в миналия кръг и е в серия от три поражения във всички турнири с едва 3 точки в актива си на 17-о място точно над опасната зона. Уест Бромич е осми със 7 точки.