Уест Хям записа втора поредна победа във Висшата лига, като тя дойде срещу Кардиф с 3:1. В предишния кръг "чуковете", които днес бяха домакини, грабнаха гостуването си на Нюкасъл с 3:0.

За днешния успех на лондонския клуб се разписаха Лукас Перес (49, 54) и Микаел Антонио (61). В 35-ата минута пропуск от дузпа за Кардиф бе направил Джорд Ролс, а в добавеното време на срещата Джош Мърфи отбеляза почетно попадение за 3:1.

Така Уест Хям събра 18 точки и е 12-и. Кардиф от своя страна е 16-и с 11 пункта.

В друг от двубоите, които се играха по същото време, Брайтън победи като домакин с 3:1 Кристъл Палас. По-интересното в срещата бе, че "чайките" бяха с 10 души още след първото си попадение, като Шейн Дъфи влезе много грубо в краката на съперник и бе изгонен заслужено.

Попаденията за Брайтън бяха дело на Мъри (24), Балогун (31) и Андоне (45+4). За "орлите" почетен гол вкара Лука Миливоевич от дузпа в 81-ата минута.

Успеха донесе на "чайките" 21-ата им точка, която им отрежда 10-ото място във Висшата лига. Палас от своя страна е 15-и с 12 пункта.

Последната среща от кръга, която се игра днес, противопостави Борнемут и Хъдърсфийлд. "Черешките" спечелиха двубоя с 2:1, като головете за тях бяха дело на Калъм Уилсън (5) и Райън Фрейзър (22). За "териерите" се разписа Конголо (38).

Така Борнемут изпревари с 1 точка Манчестър Юнайтед и Евертън, които са съответно с по 22 пункта на 8-ото и 7-ото място. Хъдърсфийлд от своя страна е точно над зоната на изпадащите с 10 точки.