Уест Хям победи с класическото 3:0 Уест Бромич в мач от 36 кръг на английската Висша лига. След успеха "чуковете" запазиха петото място с 59 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" в неделя приемат Лестър. Шейк Кояте (34) и Марк Нобъл (45, 79) бяха точни за Уест Хям. Така гостите продължават да запазват шансовете си за участие в евротурнирите. Тимът е в серия от почти три месеца без загуба във Висшата лига - девет поредни двубоя. За последно Уест Хям падна на 6 февруари с 0:1 от Саутхямптън. На другия полюс е Уест Бромич, който записа седми пореден мач без победа. Последният успех бе на 6 март с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед.

Домакините започнаха много силно и създадоха три добри възможности за гол. И в трите случая Гарднър не успя да се възползва. В 34-ата минута Пайе центрира отдясно, а Кояте засече отблизо с глава за 1:0 в полза на гостите. В добавеното време на първата част Кояте изведе добре Марк Нобъл, който елегантно пусна топката покрай Фостър за 0:2. В 79-ата минута Пaйе проби през центъра, след което намери Каръл отдясно. Централният нападател центрира в наказателното поле, където Нобъл засече от воле, вкарвайки втория си гол в мача за крайното 3:0.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!