Уест Хям победи у дома Астън Вила с 2:1 в последния мач от десетия кръг на английската Висша лига. "Чуковете" изковаха третия си пореден успех с попадения в началото на двете полувремена и се изкачиха на петото място.

Играчите на Дейвид Мойс започнаха много добре и поведоха още във 2-ата минута, когато италианският защитник Анджело Огбона се разписа след асистенция на Боуен. Гостите от Бирмингам успяха да изравнят в 25-ата минута чрез Джак Грийлиш, реализирал гола си след пас на Мати Кеш.

Секунди след почивката Джаред Боуен (46) отново даде аванс на „чуковете“ след подаване на алжиреца Мохамед Бенрахма.

Астън Вила имаше шанс отново да стигне до равенство, но в 74-ата минута Оли Уоткинс пропусна дузпа. В първата минута от добавеното време той все пак прати топката в мрежата, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

След успеха си „чуковете“ събраха 17 точки и излязоха на петата позиция, изоставайки само на точка от четвъртия Лестър, на две от третия Челси и четири от лидерите Тотнъм и Ливърпул. Астън Вила заема десето място с 15 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 10 КРЪГ

27 ноември 2020 г. (петък), 22:00 часа
Кристъл Палас - Нюкасъл 0:2
0:1 Калъм Уилсън (88), 0:2 Жоелинтон (90)

28 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Ливърпул 1:1
0:1 Диего Жота (60), 1:1 Паскал Грос (90+3-дузпа)

28 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Манчестър Сити - Бърнли 5:0
1:0 Рияд Марез (6), 2:0 Рияд Марез (22), 3:0 Бенжамен Менди (41), 4:0 Феран Торес (66), 5:0 Рияд Марез (69)

Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Ян Беднарек (23), 2:0 Джеймс Уард-Проус (33), 2:1 Бруно Фернандеш (59), 2:2 Единсон Кавани (74), 2:3 Единсон Кавани (90+2)

29 ноември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Челси - Тотнъм 0:0

29 ноември 2020 г. (неделя), 21:15 часа
Арсенал - Уулвърхемптън 1:2
0:1 Педро Нето (27), 1:1 Габриел (30),1:2 Даниел Поденсе (42)

30 ноември 2020 г. (понеделник), 19:30 часа
Лестър - Фулъм 1:2
0:1 Адемола Луукман (30), 0:2 Иван Кавалейро (38-дузпа), 1:2 Харви Барнс (86)