Уест Хям записа впечатляваща победа с 5:1 при гостуването на Блекбърн от 1/8-финалите на турнира за ФА Къп. Домакините поведоха чрез Бен Маршал в 20-ата минута, след което "чуковете" се развихриха.

Над всички беше Димитри Пайе, който днес блесна с поредните си два гола. Първо в 26-ата минута Виктор Моузес изравни, а в 36-ата Пайе доведе нещата до пълен обрат - 1:2. След това последваха две попадения на новото попълнение на лондончани Емануел Еменике - в 64-ата и 85-ата минути, а за крайното 1:5 отново се разписа Пайе - в 90-ата.

Двата отбора завършиха срещата с по 10 души. Първо в 55-ата минута Блекбърн остана с човек по-малко след изгонване на Крис Тейлър за втори жълт картон. В 76-ата численото равенство беше възстановено. Шейк Кояте получи директен червен картон заради нарушение срещу Адам Хенли.

Малко преди втория гол на Пайе "чуковете" отбелязаха още едно попадение, дело на Еменике, който можеше да оформи хеттрика си, но голът не беше зачетен заради засада.

Програма, резултати и голмайстори в ФА къп - ТУК !!!