Уест Хям срази като гост новака Хъдърсфийлд с 4:1 в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига. Марк Нобъл (25) изведе „чуковете” напред в резултата, а Джо Лолей (40) изравни още преди почивката след пас на Аарън Моой. През втората част Марко Арнаутович (46) и Мануел Лансини (56, 61) донесоха трите точки за гостите. Кояте асистира на Арнаутович, който след това подаде за головете на Лансини. Така „чуковете” събраха 25 точки и се изкачиха на 11-а позиция, а „териерите” са 13-и с 23 точки.

Кристъл Палас излъга у дома Бърнли с 1:0. Единствения и победен гол за „орлите” от Лондон реализира Бакари Сако (21) след пас на Кристаан Бентеке. Така Кристъл Палас се изкачи на 12-а позиция с 25 точки. Бърнли е седми с 34 точки.

Уест Бромич пък срази гостуващия Брайтън с 2:0. Головете за „дроздовете” реализираха Джони Еванс (4) след пас на Джей Родригес и Крейг Доусън (55) след подаване на Крис Брънт. Така Уест Бромич събра 19 точки и остава предпоследен с 19 точки. „Чайките” са 15-и с 23 точки.