Уест Хям срази у дома Борнемут с 2:0 в последния мач от 13-ия кръг на английската Висша лига и се върна на победния път след поражението от Ливърпул.

Двата отбора бяха затворени в началото на мача и головите положения преди почивката бяха малко. Все пак домакините поведоха в първата минута от добавеното време на първата част, след като Томас Соучек центрира от пряк свободен удар и Курт Зума с глава вкара за 1:0.

След почивката играчите на Дейвид Мойс не позволиха на своя съперник да създаде опасни положения пред вратата на Лукаш Фабиански. В 82-ата минута съдията прецени, че игра с ръка в наказателното поле на домакините не е основание да отсъди дузпа, седем минути по-късно при контраатака Саид Бенрама оформи крайното 2:0 от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР за нарушение на Джордан Земура срещу Джарет Боуен.

Така „чуковете“ събраха 14 точки и се изкачиха на 10-ата позиция. „Черешките“ са 14- с 13 точки в актива си.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!