Уест Хям спечели с 2:0 при визитата си на третодивизионнйия Дарби Каунти и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Англия - ФА Къп, където ще гостува на Манчестър Юнайтед. Попаденията в срещата паднаха през двете полувремена, като техни автори станаха Джаред Боуен (10) и Михаил Антонио (50).

Още в 10-ата минута Томаш Соучек с глава прати топката над защитата вдясно от вратата, където Джаред Боуен от воле я прати в мрежата на домакините.

Пет минути след почивката Уест Хем вкара втори гол, като точен бе Михаил Антонио, чийто удар отблизо не даде шансове на Джо Уайлдсмит. В 67-ата минута Боуен получи топката в наказателното поле и стреля, но стражът на „овните“ спаси.

До края на срещата възпитаниците на Дейвид Мойс удържаха преднината си и се класираха за петия кръг на турнира.

„Чуковете“ имат сметки за уреждане с Манчестър Юнайтед в най-стария футболен турнир в света. "Червените дяволи“, които отстраниха лондончани в същия кръг на турнира през сезон 2020/2021 година.