Уест Хям победи Евертън с 2:1 у дома и засили съперника си към зоната на изпадащите. "Карамелите" играха с човек по-малко след 65-ата минута, в която Майкъл Кийн беше изгонен за втори жълт картон.

Аарън Кресуел изведе Уест Хям напред в резултата с красив гол от фаул в 32-ата минута, а малко след това Ричарлисон пропусна да изравни, пращайки топката над вратата.

Гостите стигнаха до равенството в 53-ата минута след силен удар на Мейсън Холгейт от границата на наказателното поле, при който се получи рикошет и топката влетя в мрежата за 1:1.

Само пет минути след гола за Евертън Уест Хям отново излезе напред. Джаред Боуен овладя отбита топка в наказателното поле и я прати в мрежата за 2:1.

Малко след това Евертън поиска дузпа за фаул срещу  Доминик Калвърт-Люин, но съдията даде знак играта да продължи.

Уест Хям е на пето място с равен брой точки (по 51) с шестия Тотнъм и седмия Манчестър Юнайтед, но съответно с два и един мача повече от двата тима.

Евертън е точно над зоната на изпадащите и три точки повече и два мача по-малко от Уотфорд.