Уест Хям победи Лийдс с 3:1 у дома в среща от 37-ия кръг на английската Висша лига и потопи съперника си на две точки от спасението кръг преди края.

Срещата започна отлично за гостите и те поведоха с 1:0 с гол на Родриго в 17-ата минута. Деклан Райс възстанови равенството в 31-ата минута след асистенция на Джаред Боуен, който отбеляза в 72-ата минута за 2:1.

"Чуковете" довършиха съперника с трети гол в продължението, дело на Мануел Лансини за крайното 3:1.

В последните минути Уест Хям можеше да направи разликата още по-голяма, но пропусна добри положения.

В следващия кръг Лийдс посреща Тотнъм, който ще се бори със зъби и нокти за класиране в евротурнирите. Победа обаче може да не помогне на Лийдс, ако Евертън не загуби от Борнемут.

УЕСТ ХЯМ - ЛИЙДС 3:1
0:1 Родриго, 1:1 Деклан Райс (31'), 2:1 Джаред Боуен (72'), 3:1 Мануел Лансини (90+4')