Евертън победи гостуващия Лестър с 2:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига.

Сам Алърдайс отбеляза своя мач №1000 като мениджър в английския футбол, а привлеченият от Арсенал Тио Уолкът (25, 39) вкара първите си голове за "карамелите" след асистенции на Сигурдсон и Кийн. В игра за домакините след 10 месеца пауза заради тежка травма се завърна Шеймъс Коулмън.

Ндиди удари греда още в 10-ата минута, а Джейми Варди (72-дузпа) все пак се разписа след почивката за „лисиците”, в чийто редици не бе Рияд Марез, който не пътува с отбора за Ливърпул, тъй като се надяваше на трансфер в Манчестър Сити. В крайна сметка Лестър отказа офертите на "гражданите" и алжирецът ще остане футболист на Лестър. Дузпата за гостите бе отсъдена за нарушение на Рууни срещу Ндиди. Малко след това удар на Келеши Ихеаначо прати топката за втори път в гредата на домакините, а по-късно Куко Мартина изчисти от голлинията шут на Матю Джеймс.

След първата си победа в последните осем мача Евертън е на девета позиция с 31 точки. Лестър е осми с 34 точки.