Фулъм победи драматично у дома Уулвърхемптън с 3:2 в зрелищен последен мач от 13-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят в Лондон беше белязан от няколко ключови намеси на ВАР и общо три отсъдени дузпи след почивката, реализирани от изпълнителите им.

Преди почивката два отбора си размениха по един гол. Алекс Иуоби (7) изведе Фулъм напред в резултата, но в средата на първата част Матеуш Куня (22) възстанови равенството.

През втората част в 56-ата минута Нелсон Семедо извърши нарушение в наказателното поле, което главният съдия първоначално подмина, но след преглед на ситуацията с помощта на ВАР посочи бялата точка. Зад топката застана опитният Вилиан, който преодоля вратаря за 2:1.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Уулвс също получи правото да бие дузпа. Хи-Чан Хуан показа железни нерви и я вкара, възстановявайки равенството за 2:2.

В добавеното време на мача Хари Уилсън беше препънат в наказателното поле. Отново главният съдия беше повикан от ВАР и взе решение да отсъди наказателен удар. Вилиан пласира топката перфектно и преодоля Жозе Са, за да подпечата успеха на „котиджърс“.

След успеха лондончани прекъснаха серията си от четири поредни мача без победа и събраха 15 точки, колкото имат Уулвс и Кристъл Палас, което им отрежда 12-ото място. В следващия кръг "вълците" гостуват отново в Лондон, но на Арсенал, а Фулъм има визита срещу Ливърпул на "Анфийлд".

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!