Евертън и Ливърпул направиха зрелищно 2:2 в мърсисайдското дерби от петия кръг на Висшата лига. В добавеното време шампионите отбелязаха за 2:3 чрез Джордан Хендерсън, но радостта им беше кратка, тъй като след намесата на ВАР попадението беше отменено заради изключително тънка засада на Садио Мане. Последният откри резултата в третата минута и Ливърпул поведе с 1:0.

В 19-ата Майкъл Кийн изравни за Евертън - 1:1. Мохамед Салах отново изведе шампионите напред в 72-ата минута, реализирайки гол №100 с екипа на Ливърпул.

"Карамелите" изравниха за втори път - в 81-ата, когато точен беше Доминик Калвърт-Люин. 22-годишният нападател на Евертън, който вече е национал на Англия, продължава да демонстрира отлична форма - от началото на сезона има 7 попадения в 5 мача за тима от "Гудисън парк".

Winbet - победата е емоция! (18+)

"Сините" от Ливърпул са без успех над "червените" в последните 23 издания на градското дерби.

За Евертън това е първа грешна стъпка от началото на сезона след четирите поредни победи - 1:0 над Тотнъм, 5:2 срещу Уест Бромич, 2:1 над Кристъл Палас и 4:2 срещу Брайтън. Карло Анчелоти и футболистите му продължават да водят в класирането с 13 точки. Ливърпул е втори с 10.

Футболистите на Юрген Клоп започнаха по-активно срещата и успяха да открият резултата още в третата минута. Робъртсън преодоля Коулмън и центрира към Мане, който засече топката отблизо, пращайки я в мрежата на Джордан Пикфорд - 0:1.

Малко след това Фабиньо центрира към далечната греда, топката стигна до Ван Дайк, който бе фаулиран от стража на Евертън. Пикфорд направи фаул, но ситуацията бе разгледана от ВАР за засада на нидерландеца. След намесата на системата за видео асистент рефер бе отсъдена засада. Лошата новина за „червените“ след това съприкосновение между Ван Дайк и Пикфорд беше контузията на звездата на Ливърпук, който трябваше да напусне игра. На мястото на Ван Дайк влезе Джо Гомес.

В 19-ата минута "карамелите" изравниха. Хамес Родригес центрира от корнер, а пред Адриан Майкъл Кийн се разписа с глава за 1:1.

В 25-ата Александър-Арнолд изпълни добре пряк свободен удар, но Пикфорд реагира блестящо и спаси. В 59-ата минута Ричарлисон засече с глава центриране на Хамес Родригес, но топката се отби в гредата.

В 72-ата минута Хендерсън центрира отдясно, а Йери Мина опита да изчисти с пета, но вместо това подари топката на Салах. Египтянинът прониза Пикфорд с мощен изстрел, отбелязвайки гол номер 100 с екипа на Ливърпул - 1:2.

В 81-ата минута Доминик Калвърт-Люин вкара за 2:2. Нападателят на Евертън засече с глава центриране на Дин отляво, след като се извиси в наказателното поле на шампионите.

Минута преди края на редовното време Ричарлисон бе изгонен с червен картон заради грубо влизане в краката на Тиаго Алкантара и "карамелите" завършиха с 10 човека.

В третата минута на добавеното време Мане центрира в наказателното поле, където Хендерсън вкара във вратата на Пикфорд, но секунди след това ВАР отсъди засада на сенегалеца и дербито приключи 2:2.

Евертън - Ливърпул 2:2
0:1 Садио Мане (3), 1:1 Майкъл Кийн (19), 1:2 Мохамед Салах (72), 2:2 Доминик Калвърт-Люин (81)