Уулвърхемптън и гостуващият Лестър завършиха 0:0 в мача си от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Още в 8-ата минута „лисиците“ можеха да поведат, но вратарят Руи Патрисио спаси удар на Юри Тилеманс, а до края на първата част „вълците“ доминираха и пропуски направиха Уили Боли и Педро Нето.

Най-спорната ситуация бе в края на полувремето, когато домакините се разписаха чрез Уили Боли, но след намесата на ВАР попадението не бе признато заради минимална засада.

Гостите завършиха мача с 10 души на терена след червен картон за Хамза Чъдури в 77-ата минута, но и това не помогна на домакините да изтръгнат трите точки. В добавеното време Хименес направи голям пропуск с глава след корнер, а след това и вратарят на гостите Каспер Шмайхел направи решително спасяване след удар на Адама Траоре.

След равенството Уулвърхамптън се изкачи на седмо място с 36 точки. Лестър е на трета позиция с 50 точки.