Евертън и Манчестър Юнайтред завършиха 1:1 на "Гудисън Парк" в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" могат да бъдат доволни, тъй като победен гол на "карамелите" беше отменен заради засада на Гилфи Сигурдсон, отсъдена след намесата на ВАР. Това решение доведе до протести, заради които мениджърът на домакините Карло Анчелоти получи червен картон.

Евертън поведе в резултата още в третата минута чрез Доминик Калвърт-Люин, който отбеляза след груба грешка на Давид Де Хеа. Бруно Фернандеш изравни в 31-ата след лоша намеса на другия страж - Джордан Пикфорд. Последваха пропуски и пред двете врати. Удари на Неманя Матич и Гилфи Сигурдсон пък срещнаха гредите, за да се стигне до добавеното време на двубоя, когато попадението на Сигурдсон беше отменено, само секунди след като "карамелите" се радваха, предвкусвайки победата.

След равенството Юнайтед oстава пети с 42 точки, пропускайки да се доближи до четвъртия Челси, който има 45. Евертън е на 11-ото място в класирането с 37 точки.

В друг мач от кръга Тотнъм допусна домакинска загуба с 2:3 от Уулвърхемптън. "Вълците" също като Юнайтед са с 42 точки, заемайки шестото място. Тотнъм пък е седми с 40 в актива си.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 28 КРЪГ:

29 март 2020 г. (събота)

Брайтън – Кристъл Палас 0:1
0:1 Джордан Аю (70)

Нюкасъл – Бърнли 0:0

Уест Хям – Саутхемптън 3:1
1:0 Джарод Боуевн (15), 1:1 Майкъл Обафеми (31), 2:1 Себастиен Алер (40), 3:1 Михаил Антонио (54)

Борнемут - Челси 2:2
0:1 Маркос Алонсо (33), 1:1 Джеферсон Лерма (54), 2:1 Джошуа Кинг (57), 2:2 Маркос Алонсо (85)

Уотфорд - Ливърпул 3:0
1:0 Исмаила Сар (54), 2:0 Исмаила Сар (60), 3:0 Трой Дийни (72)

1 март 2020 г. (неделя)
Евертън - Манчестър Юнайтед 1:1

1:0 Доминик Калвърт-Люин (3), 1:1 Бруно Фернандеш (31)

Тотнъм - Уулвърхемптън 2:3
1:0 Стивън Бергвайн (13), 1:1 Мат Дохърти (27), 2:1 Серж Орие (45), 2:2 Диого Жота (57), 2:3 Раул Хименес (73)

Отложени мачове заради финала за Купата на Лигата между Астън Вила и Манчестър Сити: