Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Шампионът на Англия Манчестър Сити продължи с добрата серия, след като спечели домакинството си на новака Фулъм с 3:0. Головете за "гражданите" бяха дело на Лирой Сане (2), Давид Силва (21), както и Рахийм Стърлинг.

"Гражданите" не оставиха никакво съмнение, че са по-добрият тим, като през цялата среща контролираха събитията на терена и заслужено грабнаха трите точки, което им отреди трето място във Висшата лига и актив от 13 точки.

Друг от кандидатите за титлата през този сезон - Челси спечели също своето домакинство, записвайки 5 победи от 5 срещи, като последната дойде срещу новака в елита - Кардиф. "Сините" успяха да обърнат своя съперник, след като уелсците взеха преднина в 16-ата минута чрез Сол Бамба.

Еден Азар бе над всички на терена, като белгийският национал реализира 3 от 4-те попадения за своя тим в 37-ата, 44-ата и 80-ата минута от дузпа. Последното попадение за Челси бе дело на Вилиан в 83-ата минута. Този успех отрежда на "сините" първо място във временното класиране с 15 точки, като те изпреварват Ливърпул, но само по голова разлика.

Арсенал пък спечели гостуването си на позакъсалия Нюкасъл, като го победи с 2:1. "Артилеристите" изиграха слабо първо полувреме, но през втората част излязоха коренно променени, като в 49-ата минута Гранит Джака им даде преднина, а в 58-ата минута Месут Йозил удвои. "Свраките" от своя страна успяха да стигнат до почетно попадение едва в 91-ата минута, а то е бе дело на Киърън Кларк.

С този успех Арсенал се настанява на 7-ото място с 9 точки, а Нюкасъл е осемнадесети с едва 1 пункт.