Евертън победи Лестър с 2:1 като гост и изплува от опасната зона в класирането на английската Висша лига. "Карамелите" поведоха още в 6-ата минута с гол на Миколемнко, но Дака изравни в 11-ата. Евертън все пак стигна до победата с гол на Холгейн за 2:1 в 30-ата минута.

За излизането на Евертън от опасната зона помогна Арсенал, който спечели с 2:1 срещу Лийдс у дома. Два гола на Еди Нкетия в 5-ата и 10-ата минута дадоха аванс на лондончани, а след 27-ата Лийдс заигра с човек по-малко след червен картон на Айлинг.

Диего Йоренте върна един гол за гостите в 66-ата минута, но Лийдс не стигна до нищо повече в мача.

Така Евертън изплува от опасната зона с 35 точки с точка повече и мач по-малко от Бърнли и Лийдс, с които до последно ще водят битка за две спасителни места.

В другата среща от кръга, играна по същото време - Уест Хям победи последния в таблицата Норич с 4:0 като гост. "Чуковете" се утвърдиха на седмото място на три точки и мач по-малко от шестия Манчестър Юнайтед.

В последната среща от кръга за днес Манчестър Сити посреща Нюкасъл от 18:30 часа.