Мидълзбро и Порт Вейл са първите два четвъртфиналисти в турнира за Купата на Лигата на Англия.

Мидълзбро елиминира Екзитър след 3:2 като гост. Райън Тревит откри за Екзитър в 13-тата минута, но последва обрат, чрез попадения на Морган Роджърс в 49-ата и Сам Силвера в 59-ата минута. Тревит отново възстанови равенството в 66-ата минута, но Боро изтръгна победата в 82-рата минута с гол на Емануел Лате Лат от дузпа.

В същото време Порт Вейл спечели с 1:0 при визитата си на Мансфийлд. Героят на двубоя бе Алфи Дивайн, който реализира единственото попадение в 50-ата минута.

Останалите 6 срещи от този етап на турнира ще се изиграят в сряда вечер, когато предстоят доста по-интригуващи сблъсъци с участието на грандовете от английската Висша лига.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ 1/8-ФИНАЛИТЕ В ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА ЛИГАТА:
Във вторник, 31 октомври
Мансфийлд - Порт Вейл 0:1

0:1 Алфи Дивайн (50)

Екзитър - Мидълзбро 2:3
0:1 Райън Тревит (13), 1:1 Морган Роджърс (49), 2:1 Сам Силвера (59), 2:2 Райън Тревит (66), 2:3 Емануел Лате Лат (82-дузпа)