Уейн Рууни влезе в историята на английския футбол, след като отбеляза своя гол №100 на "Олд Трафорд" при победата с 3:1 над Борнемут в отложен мач от последния 38-и кръг на Висшата лига. Така капитанът на "червените дяволи" стана първият играч, вкарал толкова голове на този стадион. Единствено Тиери Анри е минавал кота 100 на един стадион във Висшата лига със своите 114 попадения за Арсенал на "Хайбъри" до 2006 г.

Срещата ще се запомни с това, че бе отложена с два дни, след като "Театъра на мечтите" бе евакуиран в неделя заради фалшива бомбена заплаха.

Доста места по трибуните останаха празни в този двубой, а първото полувреме протичаше вяло, но с превес на домакините. В крайна сметка Юнайтед отбеляза преди почивката, след като в 43-ата минута Рууни бе намерен около дузпата след многоходова комбинация на своя отбор и препарира вратаря на гостите - 1:0.

Юнайтед водеше играта и през втората част, а в 54-ата минута Майкъл Карик разтресе горната греда на гостите, след фронтален удар от около 25 метра.

В 75-ата минута Антонио Валенсия стигна до изсипана топка в наказателното поле на Борнемут и свали глава към непокрития Рашфорд, който направи 2:0.

В 87-ата минута Уейн Рууни изведе Ашли Йънг сам срещу вратаря на гостите и резултата стана класически - 3:0.

Борнемут стигна до почетно попадение в продължението, след като Крис Смолинг си отбеляза автогол.

С победата Юнайтед финишира пети в Англия с 66 точки. Борнемут приключи сезона 16-и с 42.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!