Златан Ибрахимович потвърди реномето си на победител и носител на трофеи. В официалния си дебют като играч на Манчестър Юнайтед шведът вкара победния гол за „червените дяволи“ при успеха с 2:1 над Лестър в мача за Къмюнити шилд. Двубоят, противопоставил шампиона на Англия и носителя на ФА Къп, беше и дебют за Жозе Моуриньо като мениджър на Юнайтед.

Джеси Лингард даде аванс на „червените дяволи“ в 32-ата минута, след като направи хубав пробив след пас на Уейн Рууни. Голмайстърът на „лисиците“ Джейми Варди изравни в 52-ата минута. Английският национал пресече неумело връщане към вратаря Де Хеа и се разписа на „Уембли“.

Седем минути преди края Златан Ибрахимович вкара победния гол за Манчестър Юнайтед, когато надскочи бранител на Лестър и с глава засече центриране на Антонио Валенсия.

ЛЕСТЪР - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 Джеси Лингард (32), 1:1 Джейми Варди (52), 1:2 Златан Ибрахимович (82)

Лестър: Каспер Шмайхел, Роберт Хут, Кристиян Фухс (80-Джефри Шлуп), Дани Симпсън (63-Луис Ернандес), Уес Морган, Анди Кинг (63-Нампалис Менди), Марк Олбрайтън (46-Демарал Грей), Дани Дринкуотър, Шинджи Оказаки (46-Ахмед Муса), Рияд Марез, Джейми Варди
Резерви: Рон-Роберт Цилер, Луис Ернандес, Ахмед Муса, Джефри Шлуп, Демарал Грей, Хосе Уйола, Нампалис Менди
Мениджър: Клаудио Раниери

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Люк Шоу (69-Маркос Рохо), Ерик Байи, Майкъл Карик (61-Андер Ерера), Антонио Валенсия, Маруан Фелайни, Дейли Блинд, Джеси Лингард (63-Хуан Мата, 90+3-Хенрик Мхитарян), Златан Ибрахимович, Уейн Рууни (88-Морган Шнайдерлин), Антонин Марсиал (70-Маркъс Рашфорд)
Резерви: Серхио Ромеро, Морган Шнайдерлин, Хуан Мата, Хенрик Мхитарян, Андер Ерера, Маркъс Рашфорд, Маркос Рохо
Мениджър: Жозе Моуриньо