Ливърпул надви Челси с 11:10 след изпълнение на дузпи и ликува на "Уембли" с първия трофей в Англия през този сезон - Купата на Лигата. В редовното време и продълженията двата тима завършиха 0:0, а при ударите от бялата точка всички бяха точни без Кепа Арисабалага, който замени титулярния вратар на "сините" Едуард Менди точно преди дузпите. Така мърсисайдци спечелиха надпреварата за рекорден девети път в историята и за първи от 2012 година насам.

Лондончани започнаха по-добре мача, но в началото пропуски направиха Кристиан Пулишич, Маркос Алонсо и Мейсън Маунт. Постепенно Ливърпул се настани в половината на съперника и първо удар на Мохамед Салах излезе далеч в аут, а шут на Върджил ван Дайк беше блокиран. В 18-ата минута фантастично центриране на Трент Александър-Арнолд намери Мане и сенегалецът отправи много неточен удар с глава.

В 27-ата минута "червените" имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Аспиликуета, но главният съдия подмина ситуацията, а на повторенията се видя, че ръката на капитана на Челси е била в естествена позиция. Три минути след това Садио Мане предостави топката на Наби Кейта, който стреля силно, но вратарят Едуард Менди изби. Мане обаче дотича и нанесе нов удар отблизо, а неговият сънародник в националния отбор на Сенегал направи страхотно спасяване. В 35-ата минута Кай Хавертц излезе сам срещу Келехър и стреля, но покрай лявата греда, а и бе отсъдена засада на германеца. До края на полувремето Пулишич, Хавертц и Маунт направиха нови пропуски пред вратата на Келехър.

Челси бе по-активен и в началото на второто полувреме, като в 49-ата минута Маунт остана очи в очи срещу Келехър и стреля, но топката се отби от лявата греда. В 57-ата минута Сесар Аспиликуета получи контузия и бе заменен от Рийс Джеймс, който се завърна в игра след дълго лечение на травма. Минута след това Келехър спаси удар на Маунт, който комбинира с Хавертц.

В 64-ата минута Салах остана сам срещу Менди и го прехвърли, но топката беше бавна и Тиаго Силва изчисти пред голлинията. Три минути след това Александър-Арнолд центрира от свободен удар на далечната греда в наказателното поле, където Мане беше изпуснат и отигра с глава към далечната греда, където Жоел Матип заби топката във вратата с глава отблизо. Ситуацията обаче бе разгледана от съдията след сигнал на ВАР и попадението не бе зачетено заради засада на Върджил ван Дайк, който повлия на играта при атаката на мърсисайдци.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Ливърпул вдигна оборотите и в 75-ата минута Александър-Арнолд изведе с дълъг пас Луис Диас, който напредна на скорост, влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Менди изби в корнер. Три минути след това и гол за Челси също беше отменен заради засада на Тимо Вернер, който получи отляво в наказателното поле и центрира към границата на вратарското поле, където Хавертц нанесе удар с глава. Келехър не успя да избие и топката попадна във вратата му, но флагът на страничния съдия бе високо вдигнат и гол нямаше.

Пет минути преди края на редовното време Андрю Робъртсън и Салах разиграха късо след ъглов удар, шотландецът влезе отляво в наказателното поле и намери Диас, който стреля, но Менди спаси, а след това се намеси и при шут на Робъртсън. В първата минута от добавеното време Менди спаси с една ръка мощен удар с глава на Ван Дайк, който засече топката след корнер. Челси също имаше шанс да стигне до успеха в петата от шестте добавени минути , но Келехър отрази удар на появилия се като резерва Ромелу Лукаку, който бе изпуснат от Фебиньо и Ван Дайк.

В 98-ата минута гол на Ромелу Лукаку не бе признат заради засада на белгиеца със сантиметри и потвърждение от ВАР, а това бе и единствената по-сериозна ситуация в първото продължение. В 110-ата минута пък Кай Хавертц прати топката в мрежата, но и този гол бе отменен заради засада.

При изпълнението на дузпите футболистите и на двата тима бяха безгрешни до последната, в която появилият се именно преди ударите от бялата точка вратар Кепа Арисабалага шутира над вратата и даде трофея на мърсисайдци.

ЧЕЛСИ – ЛИВЪРПУЛ 10:11 след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

ПРИ ДУЗПИТЕ
0:1 Джеймс Милнър вкара първата дузпа и даде аванс на мърсисайдци
1:1 Маркос Алонсо изравни, въпреки че Келъхър бе близо да отрази удара
1:2 Фабиньо реализира с хладнокръвно изпълнение
2:2 Ромелу Лукаку безапелационен от бялата точка
2:3 Върджил ван Дайк с мощен удар не даде шанс на Кепа, който дори бе застанал в точния ъгъл
3:3 Кай Хавертц отново изравнява за "сините"
3:4 Трент Александър-Арнолд с безкомпромисно изпълнение
4:4 Рийс Джеймс изравни прецизен удар
4:5 Мохамед Салах с неспасяем удар, а Кепа се хвърли и в другия ъгъл
5:5 Жоржиньо с обичайното забавяне при изпълнението и гол във вратата на Келъхър
5:6 Диого Жота е точен със силен удар в средата на вратата
6:6 Антонио Рюдигер също не греши от бялата точка
6:7 Дивок Ориги бележи за "червените"
7:7 Н'Голо Канте се разписва за "сините"
7:8 Андрю Робъртсън вкара поредна дузпа за мърсисайдци
8:8 Тимо Вернер бе на път да пропусне, но топката мина под плонжа на Келехър
8:9 Харви Елиът е безапелационен от бялата точка, а не се очакваше да играе в мача
9:9 Тиаго Силва се разписа, пращайки Келехър в другия ъгъл
9:10 Ибрахима Конате имаше голям късмет и вкара 19-ата дузпа
10:10 Трево Чалоба също вкарва своята дузпа
10:11 Куивийн Келехър с мощен удар се разписва
10:11 Кепа Арисабалага не спаси нито един от 11-те удара на "червените" и сам пропусна от бялата точка, пращайки топката над вратата

ЧЕЛСИ (3-4-1-2): 16. Едуард Менди (120  1. Кепа Арисабалага) – 14. Трево Чалоба, 6. Тиаго Тиаго, 2. Антонио Рюдигер – 26. Сесар Аспиликуета (к) (57 24. Рийс Джеймс), 7. Н’Голо Канте , 8. Матео Ковачич (105 5. Жоржиньо), 3. Маркос Алансо – 19. Мейсън Маунт (74 9. Ромелу Лукаку), 10. Кристиан Пулишич (74  11. Тимо Вернер) - 29. Кай Хавертц
Резерви: 1. Кепа Арисабалага (вр), 31. Маланг Сар, 5. Жоржиньо, 24. Рийс Джеймс, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 17. Саул Нигес, 9. Ромелу Лукаку, 20. Калъм Хъдсън-Одой, 11. Тимо Вернер
Мениджър: Томас Тухел

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 62. Куивийн Келехър – 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд  – 8. Наби Кейта (80 7. Джеймс Милнър), 14. Джордан Хендерсън (к) (79 67. Харви Елиът), 3. Фабиньо – 23. Луис Диас (97 27. Дивок Ориги), 10. Садио Мане (80 20. Диого Жота), 11. Мохамед Салах​
Резерви: 1. Алисон (вр), 5. Ибрахима Конате, 21. Константинос Цимикас, 7. Джеймс Милнър, 18. Такуми Минамино, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн, 20. Диого Жота, 27. Дивок Ориги, 67. Харви Елиът
Мениджър: Юрген Клоп

Лондон, стадион: „Уембли“
Съдия: Стюарт Атуел, Англия

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия