Лондонските грандове Арсенал и Тотнъм врътнаха зрелищно реми помежду си в двубой от четвъртия кръг на Висшата лига. "Шпорите" поведоха с 2:0, но резултатът след последния съдийски сигнал бе 2:2.

Ериксен даде преднина на тима на Почетино в 10-ата минута, а от дузпа удвои Хари Кейн в 39-ата минута. Макар Тотнъм да бе по-добрият тим през първата част, в заключителните секунди Лаказет върна едно попадение.

През второто полувреме Арсенал натисна и логичното се случи в 70-ата минута, в която Обамеянг изравни.

Минути по-късно още един гол на "артилеристите" бе отменен, а резултатът се запази 2:2.

Така двата отбора запазиха стартовите си позиции преди този мач, като Арсенал е пети със седем точки, докато Тотнъм е 9-и с пет пункта след изиграването на четири мача от Премиър лийг.