Евроучастникът Арда постигна победа в първата си контрола през лятната подготовка. Тимът на Николай Киров се наложи с 2:1 над Марица (Пловдив) в Момчилград.

Пловдивчани откриха резултата в 19-ата минута, когато Мариян Тонев се възползва от грешка в защитата на отбора от Кърджали. След това Арда взе контрола над срещата и създаде няколко опасни положения чрез Тонислав Йорданов, Спас Делев и Милен Желев.

След почивката Иван Коконов отправи опасен удар, но топката мина над напречната греда. В 64-ата минута Тилев бе спънат в наказателното поле, а Тонислав Йорданов бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

В 77-ата минута Крум Стоянов центрира от ляво, а връхлитащият на скорост в наказателното поле Александър Георгиев засече с глава топката и оформи крайния резултат.

От 28 юни Арда ще проведе лагер в Банско, където ще изиграе 4 контроли – срещу Черно море (30 юни), Ботев Враца (3 юли), ЦСКА 1948 (7 юли) и Славия (10 юли). Последната проверка на тима от Кърджали преди началото на първенството е срещу Берое (15 юли), а мястото на провеждане ще се уточни допълнително.