Берое загуби от Арда (Кърджали) с 1:2 в контролна среща, която беше неофициален дебют на новия треньор на гостите Славко Матич

Берое създаде първата сериозна опасност в 16-ата минута, когато Даниел Генов открадна топката и подаде към Кукула, който пусна топката покрай вратаря Васил Симеонов към опразнената врата, но Рубежич успя да стигне преди Тунгара да изчисти.

Осем минути по-късно Кийлън Лебон подаде на Даниел Генов, който стреля, но Васил Симеонов спаси. Илия Йорданов отправи хубав далечен удар в 28-ата минута, но Нордин Бакер плонжира и изби в корнер.

Даниел Генов центрира в наказателното поле на Арда в 32-ата минута, където Сако стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Васил Симеонов. Минута по-късно Джонатан Перейра открадна топката в наказателното поле на Арда, след което веднага шутира, но Васил Симеонов плонжира и спаси.

Берое организира добра атака в 36-ата минута, Даниел Генов стреля от ъгъла на наказателното поле, но над напречната греда на вратата на Васил Симеонов.

Арда поведе в резултата в 62-ата минута. Христо Иванов се опита да пусне пас зад гърба на отбраната на Берое. Топката попадна в Спас Делев, който изскочи сам срещу Иван Гошев и не сбърка да вкара топката във вратата на Берое.

Берое изравни резултата в 74-ата минута. Божидар Пенчев центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Камен Хаджиев се извиси над всички и вкара много красив гол с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Месут Юсуф.

Арда поведе с 2:1 в 77-ата минута, когато Иван Коконов подаде към Жуниньо, който се освободи и веднага вкара топката във вратата на Иван Гошев.

Арда организира много бърза контраатака в 80-ата минута. Георги Атанасов направи много добър пробив по десния фланг, навлезе в наказателното поле на Берое и стреля от малък ъгъл, Иван Гошев внимаваше и изби в корнер.

Серкан Юсеин отправи далечен удар в 86-ата минута, след което Месут Юсуф се намеси и спаси. Серкан Юсеин получи контузия в 88-ата минута и Берое доигра мача с човек по-малко.

Берое: 1. Нордин Бакер (46′ – 12. Иван Гошев) – 43. Джонатан Перейра (46′ – 2. Джуниет Али), 5. Омар Сако (46′ – 3. Мирослав Енчев), 29. Камен Хаджиев, 4. Христо Митев (75′ – 19. Александър Василев) – 6. Александър Цветков (46′ – 15. Георги Динков), 28. Симеон Мечев (46′ – 18. Серкан Юсеин) – 10. Даниел Генов (75′ – 17. Реян Даскалов), 27. Абубакар Тунгара (46′ – 77. Божидар Пенчев), 21. Кийлън Лебон (46′ – 73. Илиян Стефанов) – 7. Кукула
Старши треньор: Петър Колев

Арда: 36. Васил Симеонов (46′ – 23. Месут Юсуф) – 7. Атанас Зехиров, 71. Пламен Крумов (46′ – 4. Милен Стоев), 22. Слободан Рубежич, 11. Александър Георгиев (46′ – 8. Милен Желев) – 27. Илия Йорданов, 99. Христо Иванов – 10. Светослав Ковачев (46′ – 17. Иван Коконов), 33. Иван Тилев (46′ – 37. Жуниньо), 20. Ибрахим Коне (46′ – 9. Спас Делев) – 98. Тонислав Йорданов (62′ – 18. Георги Атанасов)
Старши треньор: Славко Матич