Арда загуби с 0:3 от казахстанския елитен Тобол в последната си контрола от лагера на отбора в Турция.

Тобол, в чийто редици именно от Арда през тази зима премина Радослав Цонев (в днешния мач той бе титуляр), поведе в резултата след 6 минути игра. Тогава топката бе пратена на дясното крило, откъдето Игор Иванович центрира ниско и Ислам Чесноков я засече право в мрежата на Арда.

Точно преди изтичането на половин час Тобол атакува през центъра. При опита на футболист да прати топката на дясното крило, тя рикошира в крака на Иван Коконов и се насочи към наказателното поле, където Иванович бе оставен сам и безпроблемно преодоля вратаря за 2:0.

Десет минути преди края на редовното време Момчило Мркаич бе изведен зад защитата, преодоля Анатолий Господинов и оформи класическата победа за Тобол.

Тимът на Александър Тунчев завършва зимните си приятелски срещи с 2 победи, 2 равенства и 2 загуби.

АРДА: 36. Петър Петров, 6. Пламен Крачунов, 8. Станислав Дюлгеров, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 12. Окезие Принц Ебенезер, 17. Иван Коконов (К), 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024