Арда завърши 0:0 със сръбския Раднички Ниш. Срещата бе наблюдавана от помощниците на Георги Дерменджиев в националния отбор Елин Топузаков и Неделчо Матушев.

Двата тима заложиха на сигурна игра, като предпочитаха да разиграват повече в средата на терена. Първи до опасна ситуация стигнаха възпитаниците на Стамен Белчев. В 13-ата минута Спас Делев се озова в отлична в ситуация, но пропусна. Две минути по-късно Иван Караджов направи блестящо спасяване, като успя да запази вратата си суха.

В 18-ата минута отново Караджов, който изигра силен мач, беше непоклатим и спаси. В 41-ата Радослав Василев се пребори за висока топка, която попадна в Делев и той без да се бави отправи опасен удар, но пропусна. В ответната атака Василев имаше възможност да открие резултата след подаване на Стойчо Атанасов, но ударът мина близо да вратата на Раднички.

След почивката имаше по-малко ситуации. В 75-ата минута Александър Георгиев подаде с глава на Илиша Сам, но и той пропусна да се разпише.

Следващата контрола е на 5 февруари срещу Иртиш.

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020